Sanat & Eğitim

ANADOLU SANAT

karakalem – yağlıboya – heykel – fotoğraf – ebru – kurslar

Eğitimde Başarı

Bayılacaksınız

sanat, eğlence, başarı!

Sulu Boya Öğrenme Yolları arıyorsanız ve Sulu boya Kimden Öğrenebilirim diye düşüyorsanız kendinizi yormayın ve tecrübeli sanat atölyemize gelerek hemen eğitimlere başlayın.

Sulu boya kurslarına katılım gösterilirken en önemli konulardan biride malzemelerin alınmasıdır. Bunun için atölyemizde dilediğiniz tüm ürünleri bulabilirsiniz.

Ayrıca bir arayış içerisine girmenize gerek kalmaz ve vakit harcamazsınız. Sulu boya yaparken kullanılan malzemeler ve özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Kovada Resim Fırçaları

    Kovada Resim Fırçaları

  • Yağlı Boya Fırçaları

    Yağlı Boya Fırçaları

  • Üsten Görünen Yağlı Boya Fırçaları

    Yağlı Boya Fırçaları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kurslarımız

Güzel Sanatlara Hazırlık Model Çizimleri

Teknik Resim

Temel Tasarım

Temel Sanat Eğitimi

Genel Sanat Eğitimi

Stüdyo İç Mekan

Stüdyo Mobilya

Mobilya Konstrüksiyon

Yapı İçi Konstrüksiyon

Mimarlık Yapı Bilgisi

Malzeme Bilgisi

Üretim Teknikleri

Perspektif Çizimleri (Bir İki ve Üç Kaçışlı İç ve Dış Mekan Perspektif Görünümleri)

Plan – Kroki –  Görünümleri

Dijital Destekli Eğitimler

Sanat Tarihi Sunumları

Hayali Çizim Kursları

Karakalem İmgesel Çizimleri

Karakalem çalışma yapanların çoğunluğu hemen portre çizimlerine geçmek isterler. Büyük bir heyecan ve heves duyarlar.

Öncelikle portesini yapmak istediğiniz kişinin bir fotoğrafını bulmalısınız. Canlı bir çalışma yapmak için yeterli tecrübeniz olmayabilir, bu noktada fotoğraftan çalışmak daha iyi olur.

Edineceğiniz fotoğraf yüksek ihtimalle vesikalık olacaktır. Bu yüzden tuval çalışması yaparken fotoğrafı büyüterek kurşun kalem ile aktarmak gerekir.

Tuval üzerine portre çalışmasının eskizi ve büyütmesi doğru yapılmaz ise, portre çalışması, portresi yapılan kişiye benzemeyebilir.

Bütün Boyamaları Öğretiyoruz

Boyama Teknikleri

Sanatsal faaliyetler yaparak boş vakitlerinizi değerlendirmek ve belki de yeni bir meslek edinmek için akrilik boyama kursunu biz Anadolu Sanat Merkezi olarak vermekteyiz.

Burada akrilik boyama sanatı konusunda en doğru merkezi seçtiğinizi kurslara başlar başlamaz anlayacak ve göstereceğiniz hızlı gelişme ile de akrilik çizimindeki ustalık derecesine yükselmeniz ile de bundan emin olacaksınız.

Akrilik boya nerede alınır konusunda araştırma yapıyor ve bu konuda kendinizi geliştirmek ve akrilik boyama da önemli püf noktalar nedir diye merak ediyorsanız.

Sinevizyon Gösterimi

Anadolu Sanat Merkezi fotoğrafçılığı profesyonel bir hobi yapmak isteyenlere yardımcı olabilecek eğitimler veriyor. Estetik yönü güçlü fotoğraflar yaratabilmeniz için doğru teknik bilgileri sizlere sunuyor.

Ders içerikleri web sitesinde yer alan videolar  ve derslerde yapılan sunumlar destekleniyor. Öğrenciler isterse sonrasında bu eğitim içeriklerine ulaşabiliyorlar ve bilgilerini pekiştirebiliyorlar.

 

Günümüzde artık bir fotoğraf bin sözcüğe bedeldir. Sanatın en önemli özelliği de duygu ve düşünceleri yansıtabilmektir.

Müze Gezileri

Anadolu Güzel Sanatlar öğrencilerini müzelere götürerek, hem müzelerin yaşayan mekânlar olmasına, hem de bur da ki heykellerin çizimini sağlamıştır.

Müze ziyaretlerinde tarihi heykellerin çizimi sağlanarak öğrencilerimizin sınıflarda sadece sınıf ortamlarına mahkûm edilmeyip derslerin daha verimli geçmesi sağlanmıştır.

Müzeler bir resim galerisine dönüşmüş resim çizin kişilerle renklenmiştir.

 Öğrencilerimiz müze gezileri, kafe tren garı çocuk parklarında gerçek mekanlarda çizim yaptırarak daha derin öğrenilmesi sağlanmıştır.

İmgesel Çizim Kursları

Her Hafta Değerlendirme

Her hafta sınav yapılmakta ve bu sınavlarda öğrencilerin yanlışlıkları giderilmektedir. Desen ve imgesel konularına göre sınav yapılmakta.

Desen ve imgeseller gerçek sınavlardaki gibi süreleri verilmekte bir sonraki güne tek tek incelenerek eksikleri anlatılmaktadır.

Anadolu Güzel Sanatlar Merkezi olarak 1989 dan beri kazananların desen ve imgesel arşivleri incelenerek eksiklerini giderilmesi sağlanmaktadır.

Sizlerde bu arşivlerimizde yararlanabilmek için lütfen kurslarımıza kayıtsız kalmamalısınız.

Anadolu Güzel Sanatlar Logosu